Cybersecurity

Kybernetická bezpečnosť je prax ochrany zariadení, sietí a údajov pred neoprávneným prístupom, krádežou a poškodením. Je to ako sada nástrojov a techník, ktoré používame na udržanie bezpečného a bezpečného digitálneho života.

Hrozby kybernetickej bezpečnosti prichádzajú v mnohých podobách vrátane vírusov, škodlivého softvéru, podvodov s phishingom a pokusov o hackovanie. Môžu zacieliť na jednotlivcov, podniky a dokonca aj celé vlády a môžu viesť k finančným stratám, krádeži identity a ďalším vážnym dôsledkom.

Efektívna kybernetická bezpečnosť zahŕňa kombináciu technických opatrení, ako sú brány firewall a šifrovanie, ako aj osvedčené postupy, ako napríklad používanie silných hesiel a opatrnosť pri otváraní e -mailov alebo kliknutí na odkazy.

Niektoré bežné postupy kybernetickej bezpečnosti zahŕňajú používanie antivírusového softvéru, pravidelné aktualizácie softvéru a operačných systémov a použitie dvojfaktorovej autentifikácie na zabezpečenie účtov.

Kybernetická bezpečnosť je dôležitým problémom pre všetkých v dnešnom digitálnom veku a je obzvlášť dôležitá pre tínedžerov, ktorí sú často ťažkými technologickými používateľmi. Precvičovaním dobrých návykov kybernetickej bezpečnosti a informovaním o najnovších hrozbách môžeme pomôcť chrániť seba a naše digitálne aktíva pred poškodením.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Pod skratkou EXIF sa ukrýva súslovie Exchangeable Image File Format, ktorý je označením pre metadáta (teda dáta o dátach), ktoré sú pridružené ku každému snímku, ktorý vyfotíte digitálnym fotoaparátom....

Čítať ďalej

Skype je komunikačná aplikácia, ktorá vám umožňuje chatovať, uskutočňovať hlasové hovory alebo mať videohovory so svojimi priateľmi, rodinou alebo spolužiakmi bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú na svete. Je to ako mať miesto digitálneho stretnutia, kde sa môžete stretnúť,...

Čítať ďalej

Blog je ako online denník alebo denník, kde ľudia zdieľajú svoje myšlienky, nápady a skúsenosti s ostatnými. Je to webová stránka, na ktorej autor, nazývaný blogger, píše články alebo príspevky o témach, ktoré ho nadchli, ako sú koníčky, cestovanie alebo osobné príbehy. Blogy...

Čítať ďalej