Plugin, inak tiež zásuvný modul, je typ programu, ktorý nedokáže fungovať sám o sebe, ale iba prostredníctvom takzvaného základného programu, do ktorého ho Doinštalujete. Plugin následne upravuje alebo rozširuje funkčnosť základného programu. Vďaka zásuvnému modulu zvláda program viac ako jeho Nerozšírenie verzie.
Pluginy sa veľmi často využívajú pri práci s grafickými programami, ako sú napríklad Flash alebo Adobe Photoshop. Známe sú aj pluginy pre webové prehliadače. Bez pluginov totiž webový prehliadač často nemôže zobraziť všetok obsah stránky, pretože ten je vo formáte, ktorý sám prehliadač nedokáže rozoznať. Po inštalovaní pluginu prehliadač dokáže spomínaný obsah prečítať.
Webová aplikácia je počítačový program, ku ktorému je prístupný prostredníctvom webového prehľadávača, a nie nainštalovaný do vášho počítača alebo telefónu. Je to ako online nástroj, ktorý môžete použiť na vykonanie konkrétnej úlohy alebo na dokončenie určitej funkcie.
Webové...
Čítať ďalej
Tuner zabezpečuje príjem vysokofrekvenčného signálu z antény do zariadenia a jeho následné dekódovanie a vyslanie na ďalšie spracovanie. Existujú TV tunery a rádiové tunery. Tiež existujú tunery integrované...
Čítať ďalej
Používateľská skúsenosť (UX) sa vzťahuje na celkový zážitok, ktorý má používateľ pri interakcii s produktom alebo službou. Je to ako súčet všetkých rôznych aspektov skúseností používateľa, vrátane toho, aké ľahké je používať produkt, ako vyzerá a cíti a ako spĺňa...
Čítať ďalej