Plugin, inak tiež zásuvný modul, je typ programu, ktorý nedokáže fungovať sám o sebe, ale iba prostredníctvom takzvaného základného programu, do ktorého ho Doinštalujete. Plugin následne upravuje alebo rozširuje funkčnosť základného programu. Vďaka zásuvnému modulu zvláda program viac ako jeho Nerozšírenie verzie.
Pluginy sa veľmi často využívajú pri práci s grafickými programami, ako sú napríklad Flash alebo Adobe Photoshop. Známe sú aj pluginy pre webové prehliadače. Bez pluginov totiž webový prehliadač často nemôže zobraziť všetok obsah stránky, pretože ten je vo formáte, ktorý sám prehliadač nedokáže rozoznať. Po inštalovaní pluginu prehliadač dokáže spomínaný obsah prečítať.
Denial of service (DOS) je typ kybernetického útoku, ktorého cieľom je narušiť alebo zakázať webovú stránku, server alebo sieť tým, že ju prekonajú prenosom alebo požiadavkami. Je to ako digitálna dopravná zápcha, ktorá bráni legitímnym používateľom v prístupe k cielenému...
Čítať ďalej
Protokol SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) je technológia používaná na odosielanie e -mailov z jedného počítača alebo zariadenia na druhý cez internet. Je to ako odoslať správu do fľaše, ale fľaša je počítač a oceán je internet.
SMTP je jazyk, ktorý počítače používajú...
Čítať ďalej
Shareware je označenie pre softvér, ktorý je chránený autorským právom, ktorý je možné voľne šíriť, avšak nie vždy voľne používať. Shareware programy obvykle po nejakej dobe užívania vyžadujú...
Čítať ďalej