Web browser

Webový Prehliadač je počítačový program, ktorý vám umožňuje prístup a prezeranie webových stránok na internete. Je to ako okno do online sveta, ktoré vám umožňuje skúmať a interagovať so všetkými druhmi obsahu.

Keď do prehliadača zadáte webovú adresu alebo kliknete na odkaz, prehliadač odošle na webový server žiadosť, ktorá odpovedá odoslaním webovej stránky späť do vášho počítača. Prehliadač potom zobrazí stránku na obrazovke, čo vám umožní čítať obsah, zobraziť obrázky a videá a interagovať s odkazmi a ďalšími funkciami.

Prehliadače sú k dispozícii pre mnoho rôznych zariadení vrátane počítačov, smartfónov a tabliet. Medzi najobľúbenejšie prehliadače patria Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge a Safari.

Prehliadače sa dodávajú s mnohými rôznymi funkciami a nástrojmi, ktoré uľahčujú prehliadanie webu. Napríklad často majú vyhľadávací panel, ktorý vám umožňuje rýchlo a ľahko nájsť informácie, ako aj záložky, ktoré vám umožňujú uložiť vaše obľúbené webové stránky na neskôr.

Prehliadače sa dajú prispôsobiť aj rôznymi témami a rozšíreniami, ktoré pridávajú nové funkcie a funkcie. Napríklad môžete nainštalovať rozšírenie reklamných blokov tak, aby blokovali nepríjemné reklamy na webových stránkach alebo rozšírenie správcu hesiel, aby sa vaše online účty zaistili v bezpečí.

Celkovo sú prehliadače nevyhnutným nástrojom pre každého, kto používa internet. Umožňujú vám prístup a interakciu so všetkými druhmi obsahu a uľahčujú rýchle a ľahko nájsť informácie, ktoré potrebujete.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Dolovanie údajov je ako lov pokladov v digitálnom svete. Je to proces hľadania cenných informácií skrytých v rámci veľkých súborov údajov. Predstavte si obrovskú hromadu skladieb a snažíte sa nájsť tie, ktoré sa zmestia spolu, aby ste vytvorili jasný obrázok. Ťažba...

Čítať ďalej

Neutralita siete je zásada, že poskytovatelia internetových služieb (ISP) by mali zaobchádzať rovnako s internetovým prenosom bez toho, aby sa diskriminácia alebo nabíjanie inak na základe obsahu, webovej stránky alebo používateľa. Je to ako myšlienka, že každý by mal mať rovnaký...

Čítať ďalej

MailChimp je skvelý online nástroj, ktorý pomáha ľuďom a firmám posielať e-maily veľa ľudí naraz. Je ideálny pre veci, ako sú informačné bulletiny, aktualizácie alebo propagačné akcie. Ak ste niekedy dostali e-mail zo svojho obľúbeného obchodu alebo YouTuber, mohlo by to byť...

Čítať ďalej