Web browser

Webový Prehliadač je počítačový program, ktorý vám umožňuje prístup a prezeranie webových stránok na internete. Je to ako okno do online sveta, ktoré vám umožňuje skúmať a interagovať so všetkými druhmi obsahu.

Keď do prehliadača zadáte webovú adresu alebo kliknete na odkaz, prehliadač odošle na webový server žiadosť, ktorá odpovedá odoslaním webovej stránky späť do vášho počítača. Prehliadač potom zobrazí stránku na obrazovke, čo vám umožní čítať obsah, zobraziť obrázky a videá a interagovať s odkazmi a ďalšími funkciami.

Prehliadače sú k dispozícii pre mnoho rôznych zariadení vrátane počítačov, smartfónov a tabliet. Medzi najobľúbenejšie prehliadače patria Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge a Safari.

Prehliadače sa dodávajú s mnohými rôznymi funkciami a nástrojmi, ktoré uľahčujú prehliadanie webu. Napríklad často majú vyhľadávací panel, ktorý vám umožňuje rýchlo a ľahko nájsť informácie, ako aj záložky, ktoré vám umožňujú uložiť vaše obľúbené webové stránky na neskôr.

Prehliadače sa dajú prispôsobiť aj rôznymi témami a rozšíreniami, ktoré pridávajú nové funkcie a funkcie. Napríklad môžete nainštalovať rozšírenie reklamných blokov tak, aby blokovali nepríjemné reklamy na webových stránkach alebo rozšírenie správcu hesiel, aby sa vaše online účty zaistili v bezpečí.

Celkovo sú prehliadače nevyhnutným nástrojom pre každého, kto používa internet. Umožňujú vám prístup a interakciu so všetkými druhmi obsahu a uľahčujú rýchle a ľahko nájsť informácie, ktoré potrebujete.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

WordPress je bezplatný redakčný open-source systém vyvíjaný pod licenciou GNU GPL, ktorý vznikol v roku 2003. Od tej doby prešiel mnohými zmenami a vďaka ľahkému ovládaniu aj bezplatné použiteľnosti sa stal najpoužívanejším...

Čítať ďalej

Používateľská skúsenosť (UX) sa vzťahuje na celkový zážitok, ktorý má používateľ pri interakcii s produktom alebo službou. Je to ako súčet všetkých rôznych aspektov skúseností používateľa, vrátane toho, aké ľahké je používať produkt, ako vyzerá a cíti a ako spĺňa...

Čítať ďalej

Bitcoin cash je nová kryptomena, ktorá sa oddelila od Bitcoin. Bitcoin cash vytvorila spoločnosť ViaBTC a k 1.8. 2017 získala mena samostatnú históriu transakcií. Každý, kto v čase vzniku Bitcoin cash vlastnil nejaké Bitcoin, získal...

Čítať ďalej