Web browser

Webový Prehliadač je počítačový program, ktorý vám umožňuje prístup a prezeranie webových stránok na internete. Je to ako okno do online sveta, ktoré vám umožňuje skúmať a interagovať so všetkými druhmi obsahu.

Keď do prehliadača zadáte webovú adresu alebo kliknete na odkaz, prehliadač odošle na webový server žiadosť, ktorá odpovedá odoslaním webovej stránky späť do vášho počítača. Prehliadač potom zobrazí stránku na obrazovke, čo vám umožní čítať obsah, zobraziť obrázky a videá a interagovať s odkazmi a ďalšími funkciami.

Prehliadače sú k dispozícii pre mnoho rôznych zariadení vrátane počítačov, smartfónov a tabliet. Medzi najobľúbenejšie prehliadače patria Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge a Safari.

Prehliadače sa dodávajú s mnohými rôznymi funkciami a nástrojmi, ktoré uľahčujú prehliadanie webu. Napríklad často majú vyhľadávací panel, ktorý vám umožňuje rýchlo a ľahko nájsť informácie, ako aj záložky, ktoré vám umožňujú uložiť vaše obľúbené webové stránky na neskôr.

Prehliadače sa dajú prispôsobiť aj rôznymi témami a rozšíreniami, ktoré pridávajú nové funkcie a funkcie. Napríklad môžete nainštalovať rozšírenie reklamných blokov tak, aby blokovali nepríjemné reklamy na webových stránkach alebo rozšírenie správcu hesiel, aby sa vaše online účty zaistili v bezpečí.

Celkovo sú prehliadače nevyhnutným nástrojom pre každého, kto používa internet. Umožňujú vám prístup a interakciu so všetkými druhmi obsahu a uľahčujú rýchle a ľahko nájsť informácie, ktoré potrebujete.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Softvér určený na detekciu, prevenciu a odstránenie škodlivého softvéru (malvéru) z počítačov a sietí. Antivírusové programy používajú detekciu založenú na signatúrach, analýzu správania a heuristiku na identifikáciu škodlivého softvéru, ako sú vírusy, červy, trójske...

Čítať ďalej

Certifikát SSL (Secure Sockets Layer) je ako digitálny preukaz totožnosti pre webové stránky. Pomáha udržiavať vaše online aktivity v bezpečí a súkromné, keď navštívite web alebo používanie aplikácie. Certifikáty SSL sú dôležité, pretože chránia vaše informácie pred ukradnutím...

Čítať ďalej

IPv6 je nastupujúcej protokol pre komunikáciu v internete. IPv6 vzniklo v reakcii na rýchle vyčerpávanie adries v predchádzajúcom protokole IPv4 a snaží sa vyriešiť ďalšie problémy, ktoré narastajúci počet užívateľov...

Čítať ďalej