Tor Browser

Prehliadač Tor je bezplatný softvér s otvoreným zdrojom, ktorý používateľom umožňuje prehliadať internetový internet anonymne a bezpečne. Je to ako špeciálny webový prehliadač, ktorý skrýva vašu online aktivitu a sťažuje vás ostatným sledovať.

Tor znamená „cibuľový smerovač“, ktorý sa týka spôsobu fungovania prehliadača. Šifruje vašu online prenos a odráža ju okolo viacerých serverov v sieti Tor, čo sťažuje sledovanie vašej aktivity späť k počítaču.

Prehliadač Tor často používajú ľudia, ktorí chcú chrániť svoje súkromie, ako sú novinári, aktivisti a informátori. Môže sa tiež použiť na prístup na hlboký web a temný web, aj keď je dôležité, aby ste pritom boli opatrní a vyhýbali sa tomu, aby sa zapojili do nezákonných alebo nebezpečných aktivít.

Jednou z výhod prehliadača Tor je to, že vám umožňuje obísť internetovú cenzúru a prístup k blokovaným webovým stránkam. Je však dôležité si uvedomiť, že použitie prehliadača Tor môže spomaliť rýchlosť internetu a niektoré webové stránky nemusia fungovať správne.

Je tiež dôležité používať prehliadač Tor zodpovedne a vyhnúť sa zapojeniu sa do nezákonných alebo nebezpečných aktivít. Sieť Tor môže byť použitá pre dobré alebo zlé a je na jednotlivcovi, aby ju použil zodpovedným a etickým spôsobom.

Celkovo je prehliadač TOR výkonným nástrojom na ochranu vášho súkromia a bezpečne prístup k internetu, ale je dôležité porozumieť jeho obmedzeniam a zodpovedne ho používať.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Správa internetu sa týka pravidiel, politík a postupov, ktoré určujú, ako sa internet spravuje a prevádzkuje. Zahŕňa širokú škálu problémov vrátane prístupu, bezpečnosti, súkromia a využívania duševného vlastníctva. Správa internetu zahŕňa množstvo zainteresovaných...

Čítať ďalej

Doména najvyššej úrovne (TLD) sa týka poslednej časti názvu domény v adrese URL webovej stránky, ktorá zvyčajne identifikuje typ organizácie alebo krajiny, do ktorej web patrí. Napríklad, .com, .org a .NET sú niektoré z najpopulárnejších TLDS používaných v názvoch domén webových...

Čítať ďalej

Malware je súhrnné označenie pre softvér, ktorého cieľom je vniknutie do počítača a prípadne i jeho poškodeniu. Názov vznikol z anglického súslovie Malicious softvér. Najznámejším typom malware...

Čítať ďalej