Tor Browser

Prehliadač Tor je bezplatný softvér s otvoreným zdrojom, ktorý používateľom umožňuje prehliadať internetový internet anonymne a bezpečne. Je to ako špeciálny webový prehliadač, ktorý skrýva vašu online aktivitu a sťažuje vás ostatným sledovať.

Tor znamená „cibuľový smerovač“, ktorý sa týka spôsobu fungovania prehliadača. Šifruje vašu online prenos a odráža ju okolo viacerých serverov v sieti Tor, čo sťažuje sledovanie vašej aktivity späť k počítaču.

Prehliadač Tor často používajú ľudia, ktorí chcú chrániť svoje súkromie, ako sú novinári, aktivisti a informátori. Môže sa tiež použiť na prístup na hlboký web a temný web, aj keď je dôležité, aby ste pritom boli opatrní a vyhýbali sa tomu, aby sa zapojili do nezákonných alebo nebezpečných aktivít.

Jednou z výhod prehliadača Tor je to, že vám umožňuje obísť internetovú cenzúru a prístup k blokovaným webovým stránkam. Je však dôležité si uvedomiť, že použitie prehliadača Tor môže spomaliť rýchlosť internetu a niektoré webové stránky nemusia fungovať správne.

Je tiež dôležité používať prehliadač Tor zodpovedne a vyhnúť sa zapojeniu sa do nezákonných alebo nebezpečných aktivít. Sieť Tor môže byť použitá pre dobré alebo zlé a je na jednotlivcovi, aby ju použil zodpovedným a etickým spôsobom.

Celkovo je prehliadač TOR výkonným nástrojom na ochranu vášho súkromia a bezpečne prístup k internetu, ale je dôležité porozumieť jeho obmedzeniam a zodpovedne ho používať.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

QR kód (quick response kód, kód pre rýchlu odpoveď) je dvojrozmerný čiarový kód, ktorý funguje ako prostriedok na automatizovaný zber dát. Dokáže zakódovať veľké množstvo informácií (text,...

Čítať ďalej

Endomondo je jednou z najobľúbenejších športových aplikácií, ktoré monitorujú pohybové aktivity - meria rýchlosť, vzdialenosť, spálené kalórie a ďalšie hodnoty. Endomondo umožňuje zvoliť...

Čítať ďalej

Content delivery network (CDN - sieť na doručovanie obsahu) je skupina serverov rozprestieraných po celom svete a spolupracuje na tom, aby internet bol rýchlejší a efektívnejší. Predstavte si, že ste v závode a musíte získať informácie (napríklad web alebo video) z bodu A do bodu B...

Čítať ďalej