Voice over Internet Protocol (VoIP)

Voice Over Internet Protocol (VOIP) je technológia, ktorá vám umožňuje telefonovať cez internet namiesto použitia tradičnej pevnej linky alebo siete mobilných telefónov. Je to ako používať Skype alebo FaceTime na rozhovor s niekým, ale so schopnosťou zavolať akékoľvek telefónne číslo kdekoľvek na svete.

Ak chcete používať VOIP, potrebujete zariadenie ako počítač, smartfón alebo tablet a pripojenie na internet. Potrebujete tiež poskytovateľa služieb VOIP, ktorý je ako telefónna spoločnosť, ktorá funguje na internete.

Keď zavoláte pomocou VOIP, váš hlas sa prevedie na digitálne signály, ktoré sa odosielajú cez internet do zariadenia príjemcu. To znamená, že môžete volať kohokoľvek na svete, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate alebo sa nachádzate, pokiaľ obaja máte pripojenie na internet.

VoIP je často lacnejší ako tradičné telefónne služby, najmä pri diaľkových alebo medzinárodných hovoroch. Je tiež flexibilnejší, pretože ho môžete používať odkiaľkoľvek na svete, pokiaľ máte pripojenie na internet.

Jednou z najpopulárnejších služieb VOIP je Skype, ktorý vám umožňuje bezplatne uskutočňovať hlasové a videohovory pre ostatných používateľov Skype alebo zavolať na pevné linky a mobilné telefóny za poplatok. Medzi ďalšie populárne služby VoIP patria WhatsApp, FaceTime a Zoom.

Celkovo je VOIP užitočným a pohodlným spôsobom, ako telefonovať, najmä pre ľudí, ktorí cestujú často alebo ktorí potrebujú uskutočniť veľa dlhých alebo medzinárodných hovorov.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Elektronický obchod, skratka pre elektronický obchod, je proces nákupu a predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Umožňuje ľuďom nakupovať online a podniky predávať výrobky a služby zákazníkom na celom svete. Elektronický obchod môže mať mnoho podôb vrátane internetových...

Čítať ďalej

Autentifikácia je proces overovania identity používateľa alebo zariadenia, aby sa zabezpečilo, že sú tým, kým tvrdia, že sú. Je to spôsob, ako zabezpečiť bezpečnosť digitálnych transakcií a chrániť pred podvodmi alebo počítačovými útokmi. Autentifikácia funguje...

Čítať ďalej

QR kód (quick response kód, kód pre rýchlu odpoveď) je dvojrozmerný čiarový kód, ktorý funguje ako prostriedok na automatizovaný zber dát. Dokáže zakódovať veľké množstvo informácií (text,...

Čítať ďalej