Online Privacy

Online súkromie sa týka schopnosti uchovávať osobné informácie a online aktivity súkromné ​​a bezpečné. Zahŕňa to citlivé informácie, ako sú heslá, čísla kreditných kariet a osobná identifikácia.

Na ochranu vášho online súkromia je dôležité používať silné heslá a udržať ich v bezpečí. Pri zdieľaní osobných údajov online, najmä s cudzincami alebo na verejných platformách, by ste mali byť opatrní. Vyhnite sa kliknutiu na odkazy alebo sťahovanie príloh z podozrivých alebo neznámych zdrojov, pretože tieto môžu obsahovať škodlivý softvér alebo vírusy, ktoré môžu ohroziť vaše súkromie.

Je tiež dôležité poznať zásady ochrany osobných údajov webových stránok a aplikácií, ktoré používate, ako aj o údajoch, ktoré zhromažďujú a ako ich používajú. Niektoré platformy môžu zdieľať alebo predávať vaše informácie tretím stranám, zatiaľ čo iné ich môžu použiť na prispôsobenie reklamy alebo obsahu.

Na ochranu svojho online súkromia môžete použiť nástroje ochrany osobných údajov, ako sú Virtual Private Networks (VPN), blokátory AD a rozšírenia prehliadača, ktoré blokujú sledovacie súbory cookie. Svoje nastavenia ochrany osobných údajov môžete tiež upraviť na sociálnych médiách a iných online platformách tak, aby obmedzili, kto môže vidieť vaše informácie a aktivity.

Celkovo je online súkromie dôležitým aspektom zostať v bezpečí a bezpečnosti online. Tým, že si uvedomíte potenciálne riziká ochrany osobných údajov a podniknete kroky na ochranu svojich informácií, môžete si užiť bezpečnejší a súkromnejší online zážitok.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

LTE, čiže Long Term Evolution, je technológia určená pre vysokorýchlostný internet, evolučné nástupca GSM, ktorá poskytuje nielen vyššiu rýchlosť sťahovania a nahrávania dát, ale aj kratší čas...

Čítať ďalej

Plugin, inak tiež zásuvný modul, je typ programu, ktorý nedokáže fungovať sám o sebe, ale iba prostredníctvom takzvaného základného programu, do ktorého ho Doinštalujete. Plugin následne upravuje alebo rozširuje...

Čítať ďalej

Sociálne siete sa vzťahujú na webové stránky a aplikácie, ktoré umožňujú ľuďom vytvárať, zdieľať a interagovať s obsahom online. Je to ako obrovské virtuálne ihrisko, kde sa môžete spojiť s priateľmi, rodinou a ľuďmi na celom svete. Niektoré populárne platformy...

Čítať ďalej