Online Privacy

Online súkromie sa týka schopnosti uchovávať osobné informácie a online aktivity súkromné ​​a bezpečné. Zahŕňa to citlivé informácie, ako sú heslá, čísla kreditných kariet a osobná identifikácia.

Na ochranu vášho online súkromia je dôležité používať silné heslá a udržať ich v bezpečí. Pri zdieľaní osobných údajov online, najmä s cudzincami alebo na verejných platformách, by ste mali byť opatrní. Vyhnite sa kliknutiu na odkazy alebo sťahovanie príloh z podozrivých alebo neznámych zdrojov, pretože tieto môžu obsahovať škodlivý softvér alebo vírusy, ktoré môžu ohroziť vaše súkromie.

Je tiež dôležité poznať zásady ochrany osobných údajov webových stránok a aplikácií, ktoré používate, ako aj o údajoch, ktoré zhromažďujú a ako ich používajú. Niektoré platformy môžu zdieľať alebo predávať vaše informácie tretím stranám, zatiaľ čo iné ich môžu použiť na prispôsobenie reklamy alebo obsahu.

Na ochranu svojho online súkromia môžete použiť nástroje ochrany osobných údajov, ako sú Virtual Private Networks (VPN), blokátory AD a rozšírenia prehliadača, ktoré blokujú sledovacie súbory cookie. Svoje nastavenia ochrany osobných údajov môžete tiež upraviť na sociálnych médiách a iných online platformách tak, aby obmedzili, kto môže vidieť vaše informácie a aktivity.

Celkovo je online súkromie dôležitým aspektom zostať v bezpečí a bezpečnosti online. Tým, že si uvedomíte potenciálne riziká ochrany osobných údajov a podniknete kroky na ochranu svojich informácií, môžete si užiť bezpečnejší a súkromnejší online zážitok.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Voice Over Internet Protocol (VOIP) je technológia, ktorá vám umožňuje telefonovať cez internet namiesto použitia tradičnej pevnej linky alebo siete mobilných telefónov. Je to ako používať Skype alebo FaceTime na rozhovor s niekým, ale so schopnosťou zavolať akékoľvek telefónne...

Čítať ďalej

Automatizácia marketingu je ako mať robotického kamaráta, ktorý vám pomôže ľahšie a rýchlejšie vykonávať vaše marketingové úlohy. Je to spôsob, ako používať technológiu na automatické spracovanie marketingových vecí, ako je odosielanie e -mailov, uverejňovanie príspevkov...

Čítať ďalej

JSON (notácia objektu JavaScript) je ľahký formát výmeny dátovej výmeny, ktorý sa používa na ukladanie a výmenu údajov medzi rôznymi softvérovými aplikáciami. Je to ako súbor pokynov, ktorý hovorí rôzne aplikácie, ako porozumieť a interagovať s informáciami, podobne ako XML. JSON...

Čítať ďalej