Webcast

Webcast je živé video vysielanie, ktoré sa streamuje cez internet veľkým publikom. Je to typ online video konferencií, ktorý umožňuje jednotlivcom alebo podnikom zdieľať informácie, usporiadať udalosti alebo komunikovať s ostatnými v reálnom čase.

Webcasty sa dajú použiť na rôzne účely, ako sú koncerty na živé vysielanie, športové podujatia alebo konferencie. Môžu byť tiež použité na podnikové podujatia, ako sú webináre, uvedenie produktov alebo oznámenia spoločnosti.

Webcast sa zvyčajne streamuje prostredníctvom webovej stránky alebo online platformy a je možné ich zobraziť na počítači, tablete alebo smartfóne. Diváci môžu interagovať s webovým vysielaním prostredníctvom chatovacích miestností alebo sociálnych médií a môžu klásť otázky alebo poskytnúť spätnú väzbu v reálnom čase.

Jednou z výhod webových vysielaní je ich schopnosť osloviť veľké publikum odkiaľkoľvek na svete. Môžu byť tiež zaznamenané a archivované na neskoršie prezeranie, čo z nich robí užitočný nástroj pre podniky alebo jednotlivcov, ktorí chcú zdieľať informácie so širším publikom.

Celkovo sú webové vysielanie výkonným nástrojom na zdieľanie informácií, hosťovanie udalostí alebo komunikáciu s ostatnými v reálnom čase cez internet. Sú populárnym a efektívnym spôsobom, ako môžu podniky a jednotlivci osloviť globálne publikum a zapojiť sa do svojich divákov.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Pod pojmom TCP / IP sa ukrýva označenie pre primárnu prenosové protokoly, pre sadu protokolov, ktoré riadia komunikáciu v počítačovej sieti. Ide o hlavné protokoly siete Internet, sadu pravidiel, ktoré zabezpečujú komunikáciu...

Čítať ďalej

Protokol Internet Message Access Protocol (IMAP) je spôsob, ako získať prístup k vášmu e-mailu z rôznych zariadení, ako je váš telefón alebo počítač. Umožňuje vám vidieť všetky vaše e-maily a priečinky, aj keď ste ich už čítali na inom zariadení. To znamená, že...

Čítať ďalej

Prístupnosť na webe sa týka praxe navrhovania a vývoja webových stránok a online obsahu, aby k nim pristupovali a používali ľudia so zdravotným postihnutím. Patria sem ľudia s vizuálnymi, sluchovými, motorickými a kognitívnymi postihnutím, ako aj ľudí s dočasným alebo situačným...

Čítať ďalej