Deep Web

Hlboký web je súčasťou internetu, ktorý nie je indexovaný vyhľadávacími nástrojmi a nie je ľahko prístupný širokej verejnosti. Je to ako skrytá vrstva internetu, ktorá nie je viditeľná alebo prehľadávateľná tradičnými prostriedkami.

Hlboký web obsahuje veľa cenných a dôležitých informácií, ako sú lekárske záznamy, akademický výskum a vládne databázy. Obsahuje však aj veľa nezákonného a nebezpečného obsahu, ako sú čierne trhy, hackerské nástroje a extrémistické skupiny.

Prístup na hlboký web vyžaduje špeciálny softvér, ako je napríklad prehliadač Tor, ktorý používateľom umožňuje prezerať anonymne a získať prístup k skrytým webovým stránkam. Pri prístupe na hlboký web je však dôležité byť opatrný, pretože to môže byť chovateľská pôda pre podvody, škodlivý softvér a ďalšie typy počítačových útokov.

Je dôležité si uvedomiť, že hlboký web nie je rovnaký ako temný web, ktorý je malá časť hlbokého webu, ktorá je úmyselne skrytá a prístupná iba prostredníctvom špecifického softvéru alebo sietí. Temný web je známy svojimi nezákonnými činnosťami, ako je obchodovanie s drogami, obchodovanie s ľuďmi a počítačový zločin.

Celkovo je hlboký web dôležitou súčasťou internetu, ktorý obsahuje veľa cenných informácií, ale pri prístupe k nemu je dôležité byť opatrný a vyhnúť sa nelegálnym alebo nebezpečným činnostiam.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Secure Sockets Layer (SSL) je technológia, ktorá pomáha udržiavať vaše online informácie v bezpečí. Pri návšteve webovej stránky, ktorá používa SSL, vytvoria váš počítač a server webových stránok zabezpečené pripojenie. To znamená, že všetky informácie, ktoré odosielate...

Čítať ďalej

Temný web je ako skrytá podzemná časť internetu, kde ľudia môžu prezerať a komunikovať anonymne. Predstavte si tajný klub, ktorý je skrytý pred verejnosťou a vyžaduje si špeciálne heslo na zadanie; Temný web je taký, ale online. Ak chcete získať prístup na temný web,...

Čítať ďalej

Distribuovaný útok na odmietnutie služieb (DDOS) je ako digitálna dopravná zápcha, ktorá premáha webovú stránku alebo online službu, takže je pomalé alebo dokonca nemožné ich používať. Predstavte si skupinu ľudí, ktorí sa vylučujú vchod do obchodu a blokujú ostatných v tom,...

Čítať ďalej