Deep Web

Hlboký web je súčasťou internetu, ktorý nie je indexovaný vyhľadávacími nástrojmi a nie je ľahko prístupný širokej verejnosti. Je to ako skrytá vrstva internetu, ktorá nie je viditeľná alebo prehľadávateľná tradičnými prostriedkami.

Hlboký web obsahuje veľa cenných a dôležitých informácií, ako sú lekárske záznamy, akademický výskum a vládne databázy. Obsahuje však aj veľa nezákonného a nebezpečného obsahu, ako sú čierne trhy, hackerské nástroje a extrémistické skupiny.

Prístup na hlboký web vyžaduje špeciálny softvér, ako je napríklad prehliadač Tor, ktorý používateľom umožňuje prezerať anonymne a získať prístup k skrytým webovým stránkam. Pri prístupe na hlboký web je však dôležité byť opatrný, pretože to môže byť chovateľská pôda pre podvody, škodlivý softvér a ďalšie typy počítačových útokov.

Je dôležité si uvedomiť, že hlboký web nie je rovnaký ako temný web, ktorý je malá časť hlbokého webu, ktorá je úmyselne skrytá a prístupná iba prostredníctvom špecifického softvéru alebo sietí. Temný web je známy svojimi nezákonnými činnosťami, ako je obchodovanie s drogami, obchodovanie s ľuďmi a počítačový zločin.

Celkovo je hlboký web dôležitou súčasťou internetu, ktorý obsahuje veľa cenných informácií, ale pri prístupe k nemu je dôležité byť opatrný a vyhnúť sa nelegálnym alebo nebezpečným činnostiam.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Snapchat je zábavná a populárna aplikácia pre tínedžerov, ktorá vám umožňuje posielať fotografie, videá a správy svojim priateľom. Chladná časť je, že tieto „snímky“ zmiznú po krátkom čase, zvyčajne v priebehu niekoľkých sekúnd. Vďaka tomu sa aplikácia cíti spontánnejšia...

Čítať ďalej

Pod pojmom TCP / IP sa ukrýva označenie pre primárnu prenosové protokoly, pre sadu protokolov, ktoré riadia komunikáciu v počítačovej sieti. Ide o hlavné protokoly siete Internet, sadu pravidiel, ktoré zabezpečujú komunikáciu...

Čítať ďalej

Názov domény je ako digitálna adresa, ktorú môžu ľudia použiť na nájdenie vašich webových stránok na internete. Je to ako mať pre svoj dom ulicu, ale namiesto fyzického umiestnenia je to spôsob, ako identifikovať svoje webové stránky. Každá webová stránka má jedinečný...

Čítať ďalej