Subdomain

Subdoména je podmnožinou väčšieho názvu domény. Je to spôsob, ako usporiadať a štruktúrovať webové stránky do menších sekcií alebo kategórií.

Predstavte si napríklad webovú stránku s názvom domény „exament.com“. Táto webová stránka môže mať niekoľko subdomén, ako napríklad „blog.example.com“, „core.example.com“ a „support.example.com“. Každá z týchto subdomén predstavuje inú časť webovej stránky a môže mať svoj vlastný obsah, dizajn a funkčnosť.

Subdomény sa bežne používajú na pomoc používateľom navigovať a nájsť konkrétny obsah na webovej stránke. Môžu sa tiež použiť na oddelenie rôznych typov obsahu, ako sú blogy, fóra a obchody s elektronickým obchodom. Okrem toho môžu subdomény pomôcť s optimalizáciou vyhľadávacích nástrojov (SEO), pretože sa môžu použiť na zacielenie konkrétnych kľúčových slov alebo tém.

Nastavenie subdomény zvyčajne zahŕňa vytvorenie nového záznamu DNS, ktorý ukazuje na konkrétny server alebo miesto. To sa dá dosiahnuť prostredníctvom registrátora domény alebo poskytovateľa webhostingu.

Celkovo sú subdomény užitočným nástrojom na organizovanie a štruktúrovanie webových stránok a môžu pomôcť s užívateľskou skúsenosťou a SEO.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Firewall je softvérové, prípadne hardvérové riešenie, ktoré jednak chráni počítač pripojený k internetu pred útokmi hackerov a škodlivými programami a zároveň filtruje odchádzajúce dáta...

Čítať ďalej

Autorizácia je proces udeľovania alebo zamietnutia prístupu k zdroju, ako je súbor, databáza alebo sieť na základe identity a povolení používateľa. Je to spôsob, ako zabezpečiť bezpečnosť digitálnych transakcií a chrániť pred neoprávneným prístupom alebo porušením údajov. Autorizácia...

Čítať ďalej

Hotspot je zariadenie, ktoré funguje ako prístupový bod do bezdrôtovej Wi-Fi siete. Hotspot je najčastejšie jednoúčelové zariadenie s potrebnou softvérovou výbavou, ale ako hotspot môže fungovať tiež akýkoľvek počítač...

Čítať ďalej