Subdomain

Subdoména je podmnožinou väčšieho názvu domény. Je to spôsob, ako usporiadať a štruktúrovať webové stránky do menších sekcií alebo kategórií.

Predstavte si napríklad webovú stránku s názvom domény „exament.com“. Táto webová stránka môže mať niekoľko subdomén, ako napríklad „blog.example.com“, „core.example.com“ a „support.example.com“. Každá z týchto subdomén predstavuje inú časť webovej stránky a môže mať svoj vlastný obsah, dizajn a funkčnosť.

Subdomény sa bežne používajú na pomoc používateľom navigovať a nájsť konkrétny obsah na webovej stránke. Môžu sa tiež použiť na oddelenie rôznych typov obsahu, ako sú blogy, fóra a obchody s elektronickým obchodom. Okrem toho môžu subdomény pomôcť s optimalizáciou vyhľadávacích nástrojov (SEO), pretože sa môžu použiť na zacielenie konkrétnych kľúčových slov alebo tém.

Nastavenie subdomény zvyčajne zahŕňa vytvorenie nového záznamu DNS, ktorý ukazuje na konkrétny server alebo miesto. To sa dá dosiahnuť prostredníctvom registrátora domény alebo poskytovateľa webhostingu.

Celkovo sú subdomény užitočným nástrojom na organizovanie a štruktúrovanie webových stránok a môžu pomôcť s užívateľskou skúsenosťou a SEO.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

NLP (Spracovanie prirodzeného jazyka) je odvetvie umelej inteligencie, ktorá sa zaoberá interakciou medzi počítačmi a ľudským jazykom. Umožňuje počítačom porozumieť, interpretovať a generovať ľudský jazyk a vykonávať úlohy, ako je preklad jazyka, analýza sentimentu a rozpoznávanie...

Čítať ďalej

Agregácia internetu je jedným z parametrov internetového pripojenia, ktorý ovplyvňuje jeho kvalitu. Agregácie hovorí, koľko užívateľov bude v danom okamihu zdieľať maximálnu vyhradenú rýchlosť. Agregácia sa najčastejšie...

Čítať ďalej

Shareware je označenie pre softvér, ktorý je chránený autorským právom, ktorý je možné voľne šíriť, avšak nie vždy voľne používať. Shareware programy obvykle po nejakej dobe užívania vyžadujú...

Čítať ďalej