IPv6 je nastupujúcej protokol pre komunikáciu v internete. IPv6 vzniklo v reakcii na rýchle vyčerpávanie adries v predchádzajúcom protokole IPv4 a snaží sa vyriešiť ďalšie problémy, ktoré narastajúci počet užívateľov internetu spôsobil. Okrem masívneho rozšírenia adresného priestoru tak napríklad zdokonaľuje možnosť prenášať vysokorýchlostne dáta a prináša podporu mobilných zariadení.
Používanie IPv6 nevyžaduje zo strany používateľa moderných operačných systémov žiadnu špeciálnu prípravu. Rovnako ako u IPv4 je však nutné príslušne nastaviť sieťové prvky (routery) tak, aby IPv6 podporoval poskytovateľ internetového pripojenia.
Podrobné informácie nájdete v článku Porovnanie protokolov IPv4 a IPv6.
Metadáta sú údaje, ktoré poskytujú informácie o iných údajoch. Opisuje charakteristiky a vlastnosti súboru, ako napríklad autor, vytvorený dátum a veľkosť súboru.
Metadáta sú dôležité, pretože pomáha organizovať a kategorizovať informácie, čo uľahčuje nájdenie...
Čítať ďalej
Skype je komunikačná aplikácia, ktorá vám umožňuje chatovať, uskutočňovať hlasové hovory alebo mať videohovory so svojimi priateľmi, rodinou alebo spolužiakmi bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú na svete. Je to ako mať miesto digitálneho stretnutia, kde sa môžete stretnúť,...
Čítať ďalej
Používateľská skúsenosť (UX) sa vzťahuje na celkový zážitok, ktorý má používateľ pri interakcii s produktom alebo službou. Je to ako súčet všetkých rôznych aspektov skúseností používateľa, vrátane toho, aké ľahké je používať produkt, ako vyzerá a cíti a ako spĺňa...
Čítať ďalej