IPv4 označuje štvrtú verziu internetového protokolu IP, ktorý vytvára jeden zo základných komunikačných rámcov internetu. IPv4 však transportuje dáta bez záruk, a negarantuje tak duplicity, správne poradie alebo bezchybné odoslanie všetkých dát na miesto určenia. Tieto záruky zaisťuje vyššiu vrstva, ktorú predstavuje protokol TCP.
Kvôli rýchlemu vyčerpaniu adries v protokole IPv4, bola vyvinutá nastupujúcej verzia protokolu označená ako IPv6. Oproti IPv4 prináša protokol IPv6 masívne rozšírenie adresného priestoru a postupne v internetovej komunikácii nahrádza svojho predchodcu.
Podrobné informácie nájdete v článku Porovnanie protokolov IPv4 a IPv6.
Kaskádové listy v štýle alebo CSS sú jazyk používaný na štýl webových stránok a spôsobuje, že vyzerajú chladne a vizuálne príťažlivo. Keď vytvoríte webovú stránku, použijete HTML (Hypertext Markup Language) na vytvorenie svojej štruktúry, ako sú nadpisy, odseky a obrázky....
Čítať ďalej
Softvér určený na detekciu, prevenciu a odstránenie škodlivého softvéru (malvéru) z počítačov a sietí. Antivírusové programy používajú detekciu založenú na signatúrach, analýzu správania a heuristiku na identifikáciu škodlivého softvéru, ako sú vírusy, červy, trójske...
Čítať ďalej
Data warehousing je proces zhromažďovania, ukladania a správy veľkých údajov v centralizovanom úložisku na účely analýzy a prijímania rozhodnutí na základe týchto údajov.
Dátový sklad je databáza, ktorá je špeciálne navrhnutá na spracovanie veľkých objemov údajov...
Čítať ďalej