Instant Messaging (IM)

Okamžité správy (IM) je spôsob, ako niekomu odosielať textové správy v reálnom čase cez internet. Je to ako textové správy, ale vykonáva sa prostredníctvom aplikácie alebo programu v počítači alebo smartfóne.

Umožňujem vám rozhovor s niekým v reálnom čase, aj keď sú ďaleko od vás. Správy môžete posielať tam a späť tak rýchlo, ako ich môžete napísať, a môžete vidieť, kedy druhá osoba píše odpoveď.

K dispozícii je veľa rôznych aplikácií a programov okamžitých správ, vrátane WhatsApp, Facebook Messenger, IMessage a Slack. Tieto aplikácie sa dajú používať na počítačoch, smartfónoch a iných mobilných zariadeniach a všetky majú svoje vlastné jedinečné funkcie a schopnosti.

Som skvelý spôsob, ako zostať v kontakte s priateľmi a rodinou, najmä ak ste v rôznych častiach sveta. Bežne sa používa aj na pracoviskách a školách pre skupinové rozhovory a spoluprácu.

Jednou z dôležitých vecí, ktoré si treba pamätať pri používaní IM, je to, že nie je vždy súkromná. Správy, ktoré odosielate, môžu byť uložené na serveroch a môžu byť prístupné ostatnými. Preto je dôležité byť opatrný, čo hovoríte a s kým sa rozprávate, najmä ak používate pracovný alebo školský účet.

Celkovo je okamžité správy pohodlným a rýchlym spôsobom, ako komunikovať s ostatnými, a je to skvelá alternatíva k telefónnym hovorom alebo textovým textom.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Webový prehľadávač, známy tiež ako pavúk, je automatizovaný program alebo robot, ktorý systematicky prehľadáva internet a hľadá nový alebo aktualizovaný obsah. Účelom webového prehľadávača je zhromažďovať informácie, napríklad text, obrázky a odkazy, a potom tieto informácie...

Čítať ďalej

Agregácia internetu je jedným z parametrov internetového pripojenia, ktorý ovplyvňuje jeho kvalitu. Agregácie hovorí, koľko užívateľov bude v danom okamihu zdieľať maximálnu vyhradenú rýchlosť. Agregácia sa najčastejšie...

Čítať ďalej

Snapchat je zábavná a populárna aplikácia pre tínedžerov, ktorá vám umožňuje posielať fotografie, videá a správy svojim priateľom. Chladná časť je, že tieto „snímky“ zmiznú po krátkom čase, zvyčajne v priebehu niekoľkých sekúnd. Vďaka tomu sa aplikácia cíti spontánnejšia...

Čítať ďalej