Instant Messaging (IM)

Okamžité správy (IM) je spôsob, ako niekomu odosielať textové správy v reálnom čase cez internet. Je to ako textové správy, ale vykonáva sa prostredníctvom aplikácie alebo programu v počítači alebo smartfóne.

Umožňujem vám rozhovor s niekým v reálnom čase, aj keď sú ďaleko od vás. Správy môžete posielať tam a späť tak rýchlo, ako ich môžete napísať, a môžete vidieť, kedy druhá osoba píše odpoveď.

K dispozícii je veľa rôznych aplikácií a programov okamžitých správ, vrátane WhatsApp, Facebook Messenger, IMessage a Slack. Tieto aplikácie sa dajú používať na počítačoch, smartfónoch a iných mobilných zariadeniach a všetky majú svoje vlastné jedinečné funkcie a schopnosti.

Som skvelý spôsob, ako zostať v kontakte s priateľmi a rodinou, najmä ak ste v rôznych častiach sveta. Bežne sa používa aj na pracoviskách a školách pre skupinové rozhovory a spoluprácu.

Jednou z dôležitých vecí, ktoré si treba pamätať pri používaní IM, je to, že nie je vždy súkromná. Správy, ktoré odosielate, môžu byť uložené na serveroch a môžu byť prístupné ostatnými. Preto je dôležité byť opatrný, čo hovoríte a s kým sa rozprávate, najmä ak používate pracovný alebo školský účet.

Celkovo je okamžité správy pohodlným a rýchlym spôsobom, ako komunikovať s ostatnými, a je to skvelá alternatíva k telefónnym hovorom alebo textovým textom.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Pod pojmom TCP / IP sa ukrýva označenie pre primárnu prenosové protokoly, pre sadu protokolov, ktoré riadia komunikáciu v počítačovej sieti. Ide o hlavné protokoly siete Internet, sadu pravidiel, ktoré zabezpečujú komunikáciu...

Čítať ďalej

Skype je komunikačná aplikácia, ktorá vám umožňuje chatovať, uskutočňovať hlasové hovory alebo mať videohovory so svojimi priateľmi, rodinou alebo spolužiakmi bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú na svete. Je to ako mať miesto digitálneho stretnutia, kde sa môžete stretnúť,...

Čítať ďalej

Pop-up okná je označenie pre vizuálne prvky, ktoré sa po otvorení konkrétnej stránky zobrazujú nad ostatnými prvkami na stránke a zakrývajú ich. Po-up technológia sa najčastejšie využíva pre "vyskakovacie"...

Čítať ďalej