Instant Messaging (IM)

Okamžité správy (IM) je spôsob, ako niekomu odosielať textové správy v reálnom čase cez internet. Je to ako textové správy, ale vykonáva sa prostredníctvom aplikácie alebo programu v počítači alebo smartfóne.

Umožňujem vám rozhovor s niekým v reálnom čase, aj keď sú ďaleko od vás. Správy môžete posielať tam a späť tak rýchlo, ako ich môžete napísať, a môžete vidieť, kedy druhá osoba píše odpoveď.

K dispozícii je veľa rôznych aplikácií a programov okamžitých správ, vrátane WhatsApp, Facebook Messenger, IMessage a Slack. Tieto aplikácie sa dajú používať na počítačoch, smartfónoch a iných mobilných zariadeniach a všetky majú svoje vlastné jedinečné funkcie a schopnosti.

Som skvelý spôsob, ako zostať v kontakte s priateľmi a rodinou, najmä ak ste v rôznych častiach sveta. Bežne sa používa aj na pracoviskách a školách pre skupinové rozhovory a spoluprácu.

Jednou z dôležitých vecí, ktoré si treba pamätať pri používaní IM, je to, že nie je vždy súkromná. Správy, ktoré odosielate, môžu byť uložené na serveroch a môžu byť prístupné ostatnými. Preto je dôležité byť opatrný, čo hovoríte a s kým sa rozprávate, najmä ak používate pracovný alebo školský účet.

Celkovo je okamžité správy pohodlným a rýchlym spôsobom, ako komunikovať s ostatnými, a je to skvelá alternatíva k telefónnym hovorom alebo textovým textom.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

GNU GPL čiže GNU General Public License je licencia založená na koncepte slobodného softvéru. Zdrojový kód k programom šíreným pod GNU GPL je nielen dostupný, ale každý ho môže ľubovoľne modifikovať a ďalej šíriť...

Čítať ďalej

Twitter je platforma sociálnych médií, kde môžete zdieľať svoje myšlienky, nápady a aktualizácie so svetom v krátkych správach s názvom „Tweety“. Je to ako textové správy, ale pre globálne publikum. Tweety sú obmedzené na 280 znakov, takže so svojimi slovami musíte byť struční...

Čítať ďalej

Webová stránka je digitálny dokument, ktorý si môžete pozrieť na internete pomocou webového prehľadávača, ako je Chrome, Firefox alebo Safari. Považujte internet ako na masívnu knižnicu a každá webová stránka je ako knižná stránka v nej. Webové stránky sa vytvárajú pomocou...

Čítať ďalej