E-commerce

Elektronický obchod, skratka pre elektronický obchod, je proces nákupu a predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Umožňuje ľuďom nakupovať online a podniky predávať výrobky a služby zákazníkom na celom svete.

Elektronický obchod môže mať mnoho podôb vrátane internetových obchodov, trhov a aukčných stránok. Zákazníci môžu prezerať produkty a zadávať objednávky pomocou počítača, tabletu alebo smartfónu. Platba sa zvyčajne uskutočňuje online pomocou kreditnej karty alebo iného spôsobu digitálnej platby.

Pre podniky ponúka elektronický obchod spôsob, ako osloviť globálne publikum a zvýšiť predaj bez potreby fyzických obchodov alebo predajných pracovníkov. Umožňuje tiež podnikom automatizovať mnoho aspektov predajného procesu, ako je správa zásob a preprava.

Elektronický obchod sa v posledných rokoch stal čoraz populárnejším, pričom čoraz viac ľudí nakupuje online z hľadiska pohodlia a širšiu škálu možností. Stala sa tiež dôležitou súčasťou globálnej ekonomiky, pričom predaj elektronického obchodu každý rok dosahuje bilióny dolárov.

Celkovo je elektronický obchod pohodlným a efektívnym spôsobom nakupovania a predaja produktov a služieb cez internet. Ponúka celý rad výhod pre podniky a spotrebiteľov a mení spôsob, akým nakupujeme a podnikáme.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Používateľské rozhranie (UI) je vizuálna a interaktívna súčasť softvérovej aplikácie alebo zariadenia, ktorá umožňuje používateľom interagovať s ňou. Je to ako tvár zariadenia alebo softvéru, ktorý používatelia môžu vidieť, dotýkať sa a používať na interakciu so základnou...

Čítať ďalej

Trójsky kôň je jedným z typov škodlivého softvéru a jeho názov odkazuje na mýtického dreveného Trójskeho koňa z gréckych bájí. Podobne ako jeho historický predobraz sa aj počítačový...

Čítať ďalej

Plugin, inak tiež zásuvný modul, je typ programu, ktorý nedokáže fungovať sám o sebe, ale iba prostredníctvom takzvaného základného programu, do ktorého ho Doinštalujete. Plugin následne upravuje alebo rozširuje...

Čítať ďalej