Virtual Reality (VR)

Virtuálna realita (VR) je technológia, ktorá umožňuje používateľom zažiť simulované prostredie, ktoré sa cíti ako skutočné. Je to ako spôsob, ako sa ponoriť do úplne iného sveta pomocou špeciálnej náhlavnej súpravy a ďalšieho vybavenia.

Náhla VR pokrýva vaše oči a uši a zobrazuje 3D obraz virtuálneho prostredia. Keď sa pohybujete hlavou, obrázok sa pohybuje s vami a vytvára pocit, že je vo virtuálnom svete.

VR sa môže použiť na rôzne účely, ako je zábava, vzdelávanie a školenie. Umožňuje používateľom skúmať nové svety, učiť sa nové zručnosti a zažiť veci, ktoré by neboli možné alebo príliš nebezpečné v skutočnom živote.

Napríklad VR sa môže použiť na simuláciu jazdy na horskej dráhe, na virtuálnu prehliadku múzea alebo umeleckej galérie alebo na preskúmanie inej planéty. Môže sa tiež použiť na praktickejšie aplikácie, ako sú školiaci chirurgovia, piloti alebo vojaci v bezpečnom a kontrolovanom prostredí.

K dispozícii je veľa rôznych typov zariadení a platforiem VR, od jednoduchých systémov založených na smartfónoch až po špičkové a pohlcujúce zážitky. Keďže technológia pokračuje v rozvíjaní, VR sa stáva prístupnejšou a dostupnejšou pre každodenné použitie.

Celkovo je virtuálna realita výkonná a vzrušujúca technológia, ktorá ponúka nekonečné možnosti pre prieskum a učenie. Či už je to pre zábavu alebo praktické účely, VR mení spôsob, akým prežívame svet a dáva nám nové spôsoby, ako sa spojiť s ostatnými.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Temný web je ako skrytá podzemná časť internetu, kde ľudia môžu prezerať a komunikovať anonymne. Predstavte si tajný klub, ktorý je skrytý pred verejnosťou a vyžaduje si špeciálne heslo na zadanie; Temný web je taký, ale online. Ak chcete získať prístup na temný web,...

Čítať ďalej

Pod skratkou EXIF sa ukrýva súslovie Exchangeable Image File Format, ktorý je označením pre metadáta (teda dáta o dátach), ktoré sú pridružené ku každému snímku, ktorý vyfotíte digitálnym fotoaparátom....

Čítať ďalej

Názov domény je ako digitálna adresa, ktorú môžu ľudia použiť na nájdenie vašich webových stránok na internete. Je to ako mať pre svoj dom ulicu, ale namiesto fyzického umiestnenia je to spôsob, ako identifikovať svoje webové stránky. Každá webová stránka má jedinečný...

Čítať ďalej