Virtual Reality (VR)

Virtuálna realita (VR) je technológia, ktorá umožňuje používateľom zažiť simulované prostredie, ktoré sa cíti ako skutočné. Je to ako spôsob, ako sa ponoriť do úplne iného sveta pomocou špeciálnej náhlavnej súpravy a ďalšieho vybavenia.

Náhla VR pokrýva vaše oči a uši a zobrazuje 3D obraz virtuálneho prostredia. Keď sa pohybujete hlavou, obrázok sa pohybuje s vami a vytvára pocit, že je vo virtuálnom svete.

VR sa môže použiť na rôzne účely, ako je zábava, vzdelávanie a školenie. Umožňuje používateľom skúmať nové svety, učiť sa nové zručnosti a zažiť veci, ktoré by neboli možné alebo príliš nebezpečné v skutočnom živote.

Napríklad VR sa môže použiť na simuláciu jazdy na horskej dráhe, na virtuálnu prehliadku múzea alebo umeleckej galérie alebo na preskúmanie inej planéty. Môže sa tiež použiť na praktickejšie aplikácie, ako sú školiaci chirurgovia, piloti alebo vojaci v bezpečnom a kontrolovanom prostredí.

K dispozícii je veľa rôznych typov zariadení a platforiem VR, od jednoduchých systémov založených na smartfónoch až po špičkové a pohlcujúce zážitky. Keďže technológia pokračuje v rozvíjaní, VR sa stáva prístupnejšou a dostupnejšou pre každodenné použitie.

Celkovo je virtuálna realita výkonná a vzrušujúca technológia, ktorá ponúka nekonečné možnosti pre prieskum a učenie. Či už je to pre zábavu alebo praktické účely, VR mení spôsob, akým prežívame svet a dáva nám nové spôsoby, ako sa spojiť s ostatnými.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Webová stránka je digitálny dokument, ktorý si môžete pozrieť na internete pomocou webového prehľadávača, ako je Chrome, Firefox alebo Safari. Považujte internet ako na masívnu knižnicu a každá webová stránka je ako knižná stránka v nej. Webové stránky sa vytvárajú pomocou...

Čítať ďalej

Cache je označenie pre vyrovnávaciu pamäť, vyrovnávacia pamäť - najčastejšie počítača alebo internetového prehliadača. Pojem sa prvýkrát objavil už v polovici 60. rokov 20. storočia. V oboch prípadoch je cieľom cache zrýchliť...

Čítať ďalej

Snapchat je zábavná a populárna aplikácia pre tínedžerov, ktorá vám umožňuje posielať fotografie, videá a správy svojim priateľom. Chladná časť je, že tieto „snímky“ zmiznú po krátkom čase, zvyčajne v priebehu niekoľkých sekúnd. Vďaka tomu sa aplikácia cíti spontánnejšia...

Čítať ďalej