Virtual Reality (VR)

Virtuálna realita (VR) je technológia, ktorá umožňuje používateľom zažiť simulované prostredie, ktoré sa cíti ako skutočné. Je to ako spôsob, ako sa ponoriť do úplne iného sveta pomocou špeciálnej náhlavnej súpravy a ďalšieho vybavenia.

Náhla VR pokrýva vaše oči a uši a zobrazuje 3D obraz virtuálneho prostredia. Keď sa pohybujete hlavou, obrázok sa pohybuje s vami a vytvára pocit, že je vo virtuálnom svete.

VR sa môže použiť na rôzne účely, ako je zábava, vzdelávanie a školenie. Umožňuje používateľom skúmať nové svety, učiť sa nové zručnosti a zažiť veci, ktoré by neboli možné alebo príliš nebezpečné v skutočnom živote.

Napríklad VR sa môže použiť na simuláciu jazdy na horskej dráhe, na virtuálnu prehliadku múzea alebo umeleckej galérie alebo na preskúmanie inej planéty. Môže sa tiež použiť na praktickejšie aplikácie, ako sú školiaci chirurgovia, piloti alebo vojaci v bezpečnom a kontrolovanom prostredí.

K dispozícii je veľa rôznych typov zariadení a platforiem VR, od jednoduchých systémov založených na smartfónoch až po špičkové a pohlcujúce zážitky. Keďže technológia pokračuje v rozvíjaní, VR sa stáva prístupnejšou a dostupnejšou pre každodenné použitie.

Celkovo je virtuálna realita výkonná a vzrušujúca technológia, ktorá ponúka nekonečné možnosti pre prieskum a učenie. Či už je to pre zábavu alebo praktické účely, VR mení spôsob, akým prežívame svet a dáva nám nové spôsoby, ako sa spojiť s ostatnými.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Plugin, inak tiež zásuvný modul, je typ programu, ktorý nedokáže fungovať sám o sebe, ale iba prostredníctvom takzvaného základného programu, do ktorého ho Doinštalujete. Plugin následne upravuje alebo rozširuje...

Čítať ďalej

Malware je súhrnné označenie pre softvér, ktorého cieľom je vniknutie do počítača a prípadne i jeho poškodeniu. Názov vznikol z anglického súslovie Malicious softvér. Najznámejším typom malware...

Čítať ďalej

Hlboký web je súčasťou internetu, ktorý nie je indexovaný vyhľadávacími nástrojmi a nie je ľahko prístupný širokej verejnosti. Je to ako skrytá vrstva internetu, ktorá nie je viditeľná alebo prehľadávateľná tradičnými prostriedkami. Hlboký web obsahuje veľa cenných...

Čítať ďalej